W związku ze zbliżającą się rocznicą 1050-lecia Chrztu Polski, nasi uczniowie wzięli udział w projekcie pt.: "Jak to w czasach Mieszka było?" w ramach programu "Szkoła dziedzictwa. Projekt 966".
Obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski w naszej szkole
Debata
29.02.2016 Dziś odbyła się debata, w której udział wzięli przedstwiciele wszystkich klas oraz grona pedagogicznego. Tematem była organizacja przerw tematycznych, podczas których uczniowie będą mogli w atrakcyjny sposób spędzać czas. Każdy otrzymał prawo głosu, aby przedstawić pomysł swojej klasy. Było to pierwsze ze spotkań, które mają na celu aktywne włączenie uczniów w podejmowanie decyzji społeczności szkolnej. Kolejne spotkanie już niebawem!
Balik klas 1-3
Ostatni dzień przed feriami upłynął klasom 1-3 na wspólnej zabawie. Bal karnawałowy odwiedziły przeróżne postacie, były i księżniczki, i wojownicy ninja, i kotki, i wróżki... i wiele innych osobistości. Panie w tym roku pojawiły się jako: piratka, Smerfetka, indianka, Czerwony Kapturek i wróżka. Humory dopisywały, a dzieci bardzo chętnie brały udział w muzycznych zabawach i tańcach.
WOŚP
2,200 to ostateczna kwota jaką udało się uzyskać w yniku licytacji oraz ze sprzedaży ciast. Przepyszne wypieki dostarczyli rodzice naszych uczniów. Do akcji jak co roku przyłączyli się również nauczyciele, pracownicy szkoły oraz strażacy, którzy bezpłatnie wozili dzieci po najbliższej okolicy. Na scenie wystąpili uczniowie ze wszystkich klas prezentując układy taneczne, wiersze o tematyce świątecznej o raz kolędy, do których śpiewania przyłączyli się wszyscy goście.
Spadł śnieg.
Niby zwykły śnieg, a tyyyyyle radości!
Święta w szkole
Ostatni dzień w szkole w 2015 roku upłynął na wspólnym kolędowaniu, łamaniu się opłatkiem i składaniu życzeń. Wszystkie oddziały przygotowały klasowe wigilie w przystrojonych świątecznie salach. Uczniowie otrzymali podarunki od przesympatycznego Gwiazdora.
Szlachetna Paczka
Jesteśmy tacy dumni z naszych uczniów! Wystarczyły tylko dwa tygodnie na zapełnienie po brzegi 24 kartonów!!! A w nich: mleko, cukier, mąka, makaron, mydła, szampony, proszki... i wiele, wiele więcej. Najpierw zbiórka, potem pakowanie i ozdabianie, a na koniec załadunek. Pracy było sporo, ale ile w tym radości. Radości z niesienia pomocy potrzebującym. Nasi uczniowie szczodrze otworzyli swe szlachetna serca. Magia "paczki" działa!
Mikołajki
Oj pechowy to był dzień. Mikołaj telefonicznie poinformował uczniów zebranych na apelu, że jego sanie są uszkodzone i nie wiadomo czy dotrze z prezentami. Jednak dzielne renifery stanęły na wysokości zadania i przyciągnęły Mikołaja na...fotelu!!!
Koncert Majki Jeżowskiej
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
20 listopada jesienny Międzychód rozjaśnił kolorowy korowód. A wszystko zaczęło się w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łowyniu, gdzie tego dnia obchodzono Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Już od samego rana na szkolnych korytarzach rozbrzmiewała wesoła muzyka, a do rąk uczniów i wszystkich pracowników szkoły docierały „życzliwe donosy”. Każdy mógł w nich podziękować za wsparcie i pomoc lub zwyczajnie życzyć miłego dnia wybranej osobie. Kolejnym punktem obchodów był wyjazd do Międzychodu. Już od wielu dni trwały gorączkowe przygotowania, by wszystko wypadło dobrze. Uczniowie klas: 2b i 3 oraz grupa gimnazjalistów, samodzielnie wykonywali uśmiechnięte buźki, które wręczali przechodniom. Także jabłka i kwiaty trafiły do roześmianych międzychodzian. Bo wystarczyła tylko mała iskierka, jak drobny upominek czy zwykłe słowa pozdrowień, by w kierunku dzieci popłynęły życzenia i życzliwe „piątki”. I jak było do przewidzenia, wśród nas jest mnóstwo życzliwych osób. W Urzędzie Gminy nie trzeba było nikogo namawiać, by dołączył do wspólnej zabawy. Równie gorące powitanie zgotowano uczniom z Łowynia w Przedszkolu im. Kubusia Puchatka czy w międzychodzkich szkołach.
Ogromne słowa uznania i podziękowania wszystkim uczniom, którzy poświęcili na przygotowania swój wolny czas i z taką radością obdarowywały życzliwością wszystkie napotkane osoby. Jesteście wspaniali!
Tarnowskie Termy
Zjeżdżalnie, bicze wodne, rwąca rzeka, jacuzzi... a do tego dobre humory. To dopiero była zabawa!
Spotkanie z przedstawicielkami Związku Podhalan
Doskonałą okazję do poznania historii podhalan stworzyły przedstawicielki Związku Podhalan, podczas swojej wizyty w naszej szkole. Zorganizowały również wystawę różnych przedmiotów, od dzwonków pasterskich po strój góralski.
Dzień chłopca
Jak co roku, również i dziś dziewczęta nie zapomniały o swoich kolegach. Oprócz życzeń i drobnych prezentów, odbyły się też przeróżne zabawy w klasach, m.in. wykonanie makijażu, ułożenie fryzury, przebranie się w damską odzież czy wymyślenie jak najwięcej dziewczęcych imion. Oj było przy tym dużo śmiechu i radości!
Koncert
Centrum Kultury "Zamek" w Poznaniu gościło uczniów klas 2a, 2b i 3, na koncercie w ramach projektu "Nie boję się muzyki".
Pasowanie uczniów klas pierwszych
Pierwszoklasiści zaprezentowali się przed uczniami szkoły, nauczycielami oraz rodzicami w przepięknym przedstawieniu, do którego przygotowywali się już od dłuższego czasu. Pomimo towarzyszącego im zapewne stresu, z uśmiechami na twarzach śpiewali piosenki oraz deklamowali wierszyki. Publiczność nagrodziła ich występ gromkimi brawami.
Dzień Pieczonego Ziemniaka
Piknik nad wodą, ruch na świeżym powietrzu, zabawy z chustą Klanza, szukanie grzybów w lesie... i wiele innych atrakcji przygotowały panie nauczania wczesnoszkolnego dla swoich pociech. A wszystko to w ramach Święta Pieczonego Ziemniaka, który to dzieci spędziły na łowyńskiej plaży, zajadając smakołyki na kocykach rozłożonych na trawie.
Międzynarodowy Dzień Języka Obcego
W ramach " Międzynarodowego Dnia Języka Obcego" uczniowie dekorowali swoje klasy symbolami kojarzącymi się z wylosowanym państwem. Wśród przygotowanych dekoracji znalazły się m.in. Brama Brandemburska, Big Ben, czerwony autobus, budka telefoniczna, puszka Red Bull, a w oknach zawisły flagi poszczególnych państw. Na koniec komisja wyłoniła zwycięzcę, czyli klasy: 6 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum, w których to uczniowie byli zwolnieni z pytania i kartkówek w tym dniu.
Ala i Ola laureatkami w konkursie ogólnopolskim.
Aleksandra Lubik i Alicja Michałek, uczennice II klasy gimnazjum, pod opieką pani Moniki Pestki-Lehmann, wzięły udział w II Ogólnopolskim Konkursie "Losy polaków na Syberii. Niepokonani o cudzie ocalenia". Na konkurs zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, przy współpracy Polskiej Akademii Umiejętności i kilku innych instytucji, nadesłano prawie 200 prac. Nasze gimnazjalistki nakręciły film o Klemensie Napierale - powstańcu wielkopolskim, uczestniku wojny polsko - bolszewickiej, II wojny śiatowej, więźniu sowieckich łagrów i żołnierzy armi gen. Andersa. Praca zajęła I miejsce, a dziewczeta uzyskały tytuł laureatek. Uczennice zaprezentowały swoją pracę podczas gali finałowej, która odbyła się w XIX-wiecznym gmachu Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie, co było dodatkowym wyróżnieniem dla najlepszych prac konkursowych. Poza nagrodami rzeczowymi, laureaci zwiedzali komnaty królewskie na Wawelu.
Tak się bawi, tak się bawi... ŁOWYŃ!!!
Dmuchane zamki, malowanie twarzy, duże bańki, balonowe zoo, taniec ze wstążką, konkurencje sportowe, występy dzieci, pyszne placki, bigos, pajdy ze smalcem, ogórki małosolne, lemoniada, pokaz strażacki, strzelnica, przejażdżki motorem, bryczką, trampoliny, akcja "rzecz za rzecz", loteria fantowa... oj sporo było tych atrakcji, a uśmiechy dzieci świadczyły o tym, że festyn się udał.
Jesteśmy na mapie!
Jest już mapa z akcji "Tydzień dobrych uczynków", na której pojawiły się serduszka. Łowyń też ma swoje i to równie wielkie, jak co niektóre duże miasta. To zasługa głównie uczniów naszej szkoły, którzy tak ochoczo czynili dobro.
Archiwum Aktualności