13 kwietnia najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedzili bardzo mili goście - pani Ania Leśniak ze Szkoły Komunikacji Ludzi i Psów "Biały Pies" oraz jej uroczy pomocnik - Lobo. Każdy opiekun, jakiegokolwiek zwierzęcia, powinien wiedzieć, w jaki sposób się nim opiekować. W tym zakresie uczniowie wykazali się naprawdę dużą wiedzą. Niezwykle cenne były rady dotyczące zrozumienia "mowy" naszych zwierząt oraz właściwych reakcji w przypadku ataku psa. Dzięki nim z łatwością możemy uniknąć zachować, które nie są przyjemne dla naszych czworonogów a w razie niebezpieczeństwa chronić własne zdrowie. Na koniec Lobo zaprezentował kilka sztuczek i fantyastycznie pozował do pamiątkowego zdjęcia.
Jak zrozumieć psa?
Finał XIII Konkursu Nauki Jana Pawła II skierowane do Młodych
13 kwietnia odbył się finał XIII Konkursu Nauki Jana Pawła II skierowane do Młodych.
W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ptaszkowie, Szkoły Podstawowej nr 1 Szkoły w Międzychodzie, Podstawowej nr 2 w Międzychodzie oraz Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łowyniu.
Nasz patron, św. Jan Paweł II, w swojej encyklice Laborem exercens tak mówił o wartości pracy człowieka:
„Z pracy swojej ma człowiek pożywać chleb codzienny i poprzez pracę ma się przyczyniać do ciągłego rozwoju nauki i techniki, a zwłaszcza do nieustannego podnoszenia poziomu kulturalnego i moralnego społeczeństwa, w którym żyje jako członek braterskiej wspólnoty(...)”
„(...) o ile prawdą jest, że człowiek jest przeznaczony i powołany do pracy, to jednak nade wszystko praca jest dla człowieka, a nie człowiek dla pracy.(...) Ostatecznie bowiem celem pracy: jakiejkolwiek pracy spełnianej przez człowieka - choćby była to praca najbardziej służebna, monotonna, w skali potocznego wartościowania wręcz upośledzająca – pozostaje zawsze sam człowiek.”
Te słowa stały się inspiracją do wyboru myśli przewodniej tegorocznego konkursu, którą stanowią słowa naszego patrona: „praca jest dla człowieka, a nie człowiek dla pracy”.
Zadaniem uczestników było:
- napisanie-rozprawki na temat: „Praca jest dla człowieka, a nie człowiek dla pracy"- odpowiedź uzasadnij przykładami z życia codziennego, literatury i filmu.
- napisanie wywiadu z Janem Pawłem II na temat wartości pracy w życiu człowieka, zawierającego cytaty z pism Św. Jana Pawła II
- przygotowanie prezentacji multimedialnej ukazującej ogrom pracy wykonanej przez
Jana Pawła II – slajdy z pielgrzymek, z podpisami zawierającymi główne przesłanie wizyty
Komisja konkursowa, kierując się w ocenie prac pisemnych następującymi kryteriami:
- zgodność z tematem,
- poprawna forma rozprawki lub wywiadu,
- celność argumentów
- logika wypowiedzi,
- poprawność językowa, wyróżniła 6 prac:
- W kategorii praca pisemna – rozprawka:
- III miejsce – Zuzanna Lusina – kl. II gimnazjum SP w Ptaszkowie
- II miejsce – Martyna Kandulska – kl. II gimnazjum SP w Ptaszkowie
- I miejsce – Gabriela Wieczorek – kl. III gimnazjum SP nr 1 Międzychód
- W kategorii praca pisemna – wywiad:
- III miejsce – Kamila Środecka – kl. III gimnazjum SP nr 1 Międzychód
- II miejsce – Julia Rychlik – kl. II gimnazjum ZS w Łowyniu
- I miejsce – Zuzanna Lusina – kl. II gimnazjum SP w Ptaszkowie
- W kategorii prezentacja multimedialna zasłużyły na wyróżnienie ze względu na ciekawy dobór wypowiedzi Jana Pawła II oraz interesującą formę, która przyciąga uwagę oglądającego następujące prace
- II miejsce – Jacek Stasik i Paweł Patela – kl. III gimnazjum SP nr 2 Międzychód
- I miejsce – Urszula Frąckowiak i Joanna Kurczewska – kl. III gimnazjum SP w Ptaszkowie
oraz Wojciech Basiński – kl. III gimnazjum SP nr 1 Międzychód
Serdecznie wszystkim gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji naszego konkursu.
Światowy Dzień Zdrowia
6 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA.
Z tej okazji uczniowie klasy 4a przygotowali zabawną inscenizację pt. „W zdrowym ciele zdrowy duch.” Celem przedstawienia było rozbudzenie u dzieci zainteresowania własnym zdrowiem, kształtowanie nawyku uprawiania sportu oraz rozumienie znaczenia ruchu w naszym życiu. Największym zainteresowaniem cieszyła się degustacja zdrowych koktajli owocowych oraz ciasta marchewkowego. Uczniowie klasy 7b bardzo zaangażowali się w przygotowanie tych pyszności. Nie zabrakło również plakatów promujących zdrowy styl życia. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i realizację tego przedsięwzięcia.
Rekrutacja do przedszkola- postępowanie uzupełniające
Lista dzieci zakwalifikowanych na rok szkolny 2018/2019 do przedszkola
Załącznik Nr 1 – lista zakwalifikowanych dzieci na rok szkolny 2018/2019 do przedszkola
- Furmanek Kajetan
- Kasperczak Adam
- Kowalska Zofia
- Mitręga Michalina
- Ratajczak Marcelina
- Solarska Klaudia
- Pozostały 23 miejsca wolne w Przedszkolu w Zespole Szkół w Łowyniu
Lista kandydatów przyjętych do klasy 1 Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Łowyniu
Występ Gwiazdeczek
"Gwiazdeczki" 24.03.2018 r. wzięły udział w 9 Polsko-Niemieckim Festiwalu Tańca w Żarach. Konkurencja była naprawdę duża. W ich kategorii walczyło aż 7 grup tanecznych. Były to zespoły na wysokim poziomie. Dziewczęta wiedząc o tym, nie zniechęciły się. Z pięknym uśmiechem, z gracją i radością wykonały swój taniec pod tytułem "Locomotion". Wywalczyły...Uwaga, uwaga!!! III miejsce. To ogromny sukces. Wielkie gratulacje dla dziewczynek! Dziękuję mamuśkom za wsparcie, pomoc i ciepłe słowo. Wielkie podziękowania dla p. Ani Badach, która została naszym kierownikiem wycieczki i mocno nam kibicowała. Joanna Stec
Niespodzianka od Rady Rodziców
Nikt raczej nie ma wątpliwości, że wszyscy uczniowie naszej szkoły są niezwykle grzeczni. Nie dziwi zatem fakt, że pamiętał o nich zając wielkanocny. Zadbała o to Rada Rodziców, których przedstwicielami tego dnia byli p. Andrzej Papla oraz p. Sylwia Wódkiewicz. Dziękujemy serdecznie w imieniu uczniów.
W pogoni za zajączkiem
Ostatniego dnia przed przerwą świąteczną na naszych najmłodszych uczniów czekała niezwykła niespodzianka. Mimo niesprzyjającej pogody wspólnie wyruszliśmy na poszukiwania wielkanocnego zajączka. Już na początku naszej wędrówki znaleźliśmy list, w którym zając pozdrawiał dzieci oraz zapisał kilka ciekawych zagadek. Najlepsze było jednak dopiero przed nami. Kierując się po śladach zostawionych przez zająca, dzieciaki odnalazły paczki ze słodkościami ukryte w pobliskim lasku. Okrzykom radości nie było końca. Dziękujemy bardzo za ogromne zaagnażowanie p. Anecie Andrzejczak, a także p. Karolinie Frąk.
Warsztaty wielkanocne
Po przygotowaniach duchowych w czasie rekolekcji, przyszedł również czas, aby zadbać o świąteczny wystrój naszych domów. W tym celu czniowie klas najmłodszych zebrali brzozowe gałązki i z mnóstwa kolorowych ozdób stworzyli gniazdka-stroiki. I chociaż praca nie była najłatwiejsza, efekty okazały się spektakularne.
ZDROWYCH, SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
Powitanie wiosny
Tradycyjnie 21 marca uczniowie najmłodszych klas wyruszają z barwnym korowodem, by przegonić mroźną zimę i poszukać tak długo wyczekiwanej wiosny. W tym roku uczniowie klasy 3 a, wraz z wychowawczynią, wykonali tradycyjną marzannę, która symbolizowała minioną zimę oraz kolorowe gaiki na powitanie wiosny. Miejmy nadzieję, że nie każe czekać na siebie zbyt długo.
„JA JESTEM DOBRYM PASTERZEM, ZNAM OWCE MOJE, A MOJE MNIE ZNAJĄ”
Szkolne rekolekcje wielkopostne to, czas w którym możemy zastanowić się nad swoim postępowaniem, nad swoim życiem z Panem Bogiem i nad tym wszystkim, co dzieje się w naszym codziennym życiu. W naszej szkole przeżywaliśmy te chwile od 14 do 16 marca. Uczestniczyliśmy w konferencjach, które głosił dla nas ks. Wojciech Silski, kapelan Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego w Pniewach. Myślą przewodnią nauk były słowa Pana Jezusa zawarte w przypowieści o Dobrym Pasterzu - „Ja jestem Dobrym Pasterzem, znam owce, a moje mnie znają”.
Pogłębieniem refleksji nad przypowieścią było wykonanie plakatów, które zostały wyeksponowane na korytarzach szkolnych. Na zakończenie rekolekcji uczniowie klas I-III uczestniczyli w nabożeństwie a klasy od IV- III g przystąpiły do sakramentu pokuty i Eucharystii.
Dzień Dinozaura
Tematyka dotycząca dinozaurów interesuje wiele dzieci. Wśród uczniów klas 1-3 mamy prawdziwych ekspertów w tej dziedzinie. Dzięki zaangażowaniu naszych podopiecznych w klasach powstały wspaniałe gazetki dotyczące tych prehistorycznych gadów, a także zabawne dekoracje, np. balonowych tyranozaurów czy diplodoków. Organizacja takich dni jest dowodem na to, że nauka przez zabawę jest najprzyjemniejsza formą zdobywania wiedzy.
Dzień Babci i Dzień Dziadka
22 stycznia to szczególny dzień, nie tylko dla dziadków, ale i dla wnuków. Tego dnia w Zespole Szkół w Łowyniu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, na którą licznie przybyli zaproszeni goście. Dzieci specjalnie na tę okazję przygotowały program artystyczny. Przedstawiły inscenizację „Rzepki”, zaśpiewały znane melodie z dawnych lat, recytowały wiersze, a na koniec wspólnie odśpiewały sto lat. Po części artystycznej był czas na słodki poczęstunek, kawę i wspólnie spędzony czas.
Dzień Babci i Dziadka
styczeń 2018
Już niedługo nasi mili, chcemy byście tu przybyli
Wolnej chwili więc szukajcie, do drzwi naszych zapukajcie.
Bo już teraz zapraszamy, na okazję, którą mamy.
A to będzie wielka gratka, to Dzień Babci i Dzień Dziadka
Zapraszamy na występy artystyczne, kawę i ciasto.
Sala wiejska w Łowyniu, godz. 10:00
Dzieci z Zespołu Szkół w Łowyniu
Jasełka
W piątek 22 grudnia odbyło się przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pań Gabrieli Olejnik-Mikrut i Elżbiety Skinder. Dzieci odtworzyły historyczny fragment wydarzeń z czasów narodzin Jezusa w Betlejem. Były wiersze, tańce, pastorałki, które uświetniły uroczystość. Nie zabrakło również Mikołaja. Przedstawienie ukazało tajemnicę wcielenia Syna Bożego i wprowadziło w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
Warsztaty językowe
7.12 nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach kulturowo-językowych pt. "Christmas Ceili oraz Fun and Games". Warsztaty prowadził charyzmatyczny Irlandczyk, Richie Mullaney. Prowadzący porwał uczestników w interesującą podróż językową. Uczniowie nie tylko dowiedzieli się, jak wyglądają tradycyjne świeta w Wielkiej Brytanii, ale także uczestniczyli w grach i zabawach oraz uczyli się kroków tanecznych "Ceilidh dancing".
WZW A (żółtaczka pokarmowa) - przyczyny, objawy, leczenie i zapobieganie
Kwilecie kolędziołki
Kwileckie kolędziołki to przegląd kolęd i pastorałek skierowany do dzieci i młodzieży. Wzięły w nim udział również przedstawicielki naszego Zespołu Szkól. Z przedszkola Zuzanna Toporek oraz Małgorzata Kowalska, przygotowywane przez p. Ilonę Chudziak. Z klas 1-3 Alicja Kropp oraz Alicja Kowalska, prowadzone przez p. Annę Badach. A także Klaudia Wróż, którą przygotowała p. Ewa Goldberg.
Miło nam poinformować, że Ala Kowalska zdobyła pierwsze miejsce w kategorii klas1-3. Jako nagrodę specjalną otrzymała możliwość nagrania w studiu wykonywanej kolędy, która ukaże się na płycie z kolędami i pastorałkami wybranych laureatów. Otrzymała również bon upominkowy. Natomiast Gosia Kowalska zajęła 3 miejsce w kategorii przedszkola i także bon upominkowy. Serdecznie gratulujemy.
Archiwum Aktualności