Nawigacja

 • Kwileckie kolędziołki to przegląd kolęd i pastorałek skierowany do dzieci i młodzieży. Wzięły w nim udział również przedstawicielki naszego Zespołu Szkól. Z przedszkola Zuzanna Toporek oraz Małgorzata Kowalska, przygotowywane przez p. Ilonę Chudziak.     Z klas 1-3 Alicja Kropp oraz Alicja Kowalska, prowadzone przez p. Annę Badach. A także Klaudia Wróż, którą przygotowała p. Ewa Goldberg.

  Miło nam poinformować, że Ala Kowalska zdobyła pierwsze miejsce w kategorii klas1-3. Jako nagrodę specjalną otrzymała możliwość nagrania w studiu wykonywanej kolędy, która ukaże się na płycie z kolędami i pastorałkami wybranych laureatów. Otrzymała również bon upominkowy. Natomiast Gosia Kowalska zajęła 3 miejsce w kategorii przedszkola i także bon upominkowy. Serdecznie gratulujemy.

 • Możliwość poznania przyszłości, kusi wielu ludzi. Również nasi najmłodsi uczniowie postanowili sprawdzić, jaki los czeka ich w dalszym życiu. Jaki zawód będą wykonywali, jak będą mieli na imię ich życiowi partnerzy czy na co muszą szczególnie uważać, w nadchodzącym roku? Oczywiście wszystko to z przymrużeniem oka i dużą porcją fantastycznej zabawy. 

 • 21 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień.            Nie chodzi o to, by być miłym dla siebie tylko tego dnia, ale by przypomnieć sobie i innym, jak ważna jest życzliwość na co dzień.          W naszej szkole w związku z tym ponownie funkcjonowała poczta życzliwych pozdrowień, powstało szkolne drzewo życzliwości, a uczniowie i nauczyciele zostali obdarowani miłymi słowami w formie wizytówek. Nie mogło również zabraknąć głośnego czytania książek związanych z tym tematem. Podobnie jak w ubiegłych latach wyruszliśmy na ulice Międzychodu, by obdarzyć mieszkańców miłym słowem, uśmiechem oraz drobnymi upominkami w postaci pudełeczek z życzeniami oraz jabłkami. Spotkaliśmy się      z entuzjastycznym przyjęciem wszędzie, gdzie się pojawialiśmy -      w Urzędzie Miasta, Zespole Szkół Dwójka, Bibliotece Miejskiej, Centrum Animacji Kultury i w wielu innych miejscach. Wiele osób dziękowało nam za uprzyjemnienie dnia, a wiele mówiło, że zaniesie miłe słowo-prezencik swoim najbliższym. My również dziękujemy za wszelką pomoc w organizacji tego dnia - dzieciom, rodzicom i nauczycielom. 

 • Chociaż do Świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze sporo czasu, to uczniowie klas I-III postanowili powoli wczuć się w świąteczną atmosferę. W tym celu udali się do fabryki bombek Kadpol w Gnieźnie. W tej niewielkiej rodzinnej fabryce, udało się im poznać cały proces powstawania tych najpopularniejszych ozdób. Widzieli dmuchanie bombek, osrebrzanie ich i lakierowanie, a następnie ręczne malowanie. Na koniec nasi uczniowie sami zamienili się w artystów, przyozdabiając swoje własne świąteczne dzieła. W drodze powrotnej nie mogło zabraknąć wizyty w ulubionej restauracji wszystkich dzieciaków. Przyjęci niezwykle miło przez pracowników, z ociąganiem wracali do autobusu, by wrócić szczęśliwie do domu. 

 • W sobotę 18.11.2017 r. w hali sportowej szkoły podstawowej w Lipkach Wielkich odbył się III Ogólnopolski Festiwal Zespołów Tanecznych. Brało w nim udział ponad 1000 uczestników z województwa lubuskiego oraz województw ościennych.  

  Konkurs był podzielony na kategorie wiekowe i taneczne.  Nasz zespół  „GWIAZDECZKI” tańczył w kategorii wiekowej do 11 lat - Disco dance, disco Freestyle. Dziewczynki trenowały bardzo ciężko i pilnie od września.

  Dały czadu!!! Wytańczyły II miejsce. Wielkie Brawa!!!

 • 10 listopada 2017 w naszej szkole dla uczniów z klas III-VII został zorganizowany wyjazd na łyżwy do Tarnowa Podgórnego na lodowisko „MUSIAŁEK”. Musieliśmy się do niego dobrze przygotować. Zadbaliśmy o odpowiedni strój sportowy   i na tzw. „cebulkę’’. Wszyscy oczywiście przygotowali się wzorowo i cieszyliśmy się z tej wyprawy. Po przybyciu na lodowisko  wypożyczyliśmy łyżwy. Gdy wkroczyliśmy na jego płytę, rozpoczęła się super zabawa. Na początku wszyscy jeździli ostrożnie i rozważnie. Jednym szło lepiej, innym trochę gorzej.  Nie obyło się bez upadków. Szybko minął  czas jazdy na łyżwach. Było wspaniale!!! Kolejny wyjazd jest planowany     w grudniu. Serdecznie zapraszamy :)

 • 30.10.2017

  Poranne wstawanie to zmora wielu uczniów. By nieco złagodzić skutki wczesnych pobudek, 30 października w klasach I-III zorganizowaliśmy Dzień Śpiocha. Na korytarzach widać było zaspane buzie uczniów ubranych w piżamki i okrytych fantazyjnymi szlafrokami i onesie. Nie mogło zabraknąć ulubionych maskotek i kocyków, które towarzyszą każdej nocy naszym uczniom. Ten szczególny dzień umilały nam czytaniem p. Kasia oraz Amela. W ramach promocji czytelnictwa zaprezentowały dzieciom fragmenty dwóch książek - "Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?" oraz "Kapelusz Pani Wrony".

 • Obchodów Dnia Pieczonego Ziemniaka nie mogło również zabraknąć w najmłodszych klsach. Tego dnia uczniowie wykonywali ziemniaczane ludziki, porówywali wagę swoich ziemniaczanych okazów, a na koniec wzięli udział w konkurencjach sportowych.   W każdej z nich główną rolę odgrywała pyra. Okazuje się, że nasi uczniowie doskonale radzą sobie w rozsadzaniu i zbieraniu ziemniaków, a także są mistrzami piłki ziemniaczanej. 

 • 19 października, w naszej szkole zorganizowano Dzień Pieczonego Ziemniaka, czyli Pyrę. Uczniowie klas od IV SP do III Gimnazjum zebrali się na boisku przed szkołą. Zostali podzieleni na 8 grup. Każdy zespół      co 5 minut wyruszał w drogę polną do Lewic. Na pierwszym punkcie trasy rzucaliśmy ziemniakiem do celu, na drugim miotaliśmy pyrą spod kolana. Po około godzinie doszliśmy do parku, w którym czekało na nas ognisko oraz panie Sembratowicz i Nawrot. Odbierały one od nas gotowane ziemniaki i wrzucały w żar. Następnie uczestniczyliśmy w konkurencjach sportowych. Potem zjedliśmy posiłek i czekaliśmy na przyjazd autobusu. Około 14  wróciliśmy do Łowynia.

 • 29.09.2017

  Nie od dziś wiadomo, że świat bez mężczyzn byłby smutniejszy. Pamiętając o święcie wszystkich mężczyzn, pracujących i uczących się w naszej szkole, samorząd uczniowski zorganizował dla nich małą niespodziankę. Chłopcy wzięli udział w kilku konkurencjach, m.in. tworzeniu fantazyjnej fryzury czy odgadywaniu nazw typowo damskich akcesoriów. Na koniec przyjęli słodki upominek i gorące życzenia od damskiej części grona uczniowskiego i nauczycielskiego.

 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  29 września obchodziliśmy w szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie    II i III klasy gimnazjum czytali uczniom klas     I-III fragmenty książki Janniny Porazińskiej „Pamiętnik Czarnego  Noska”. Spotkania te miały zachęcić najmłodszych do poznania całej lektury. Uczyły słuchania i koncentracji. Dzień ten został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku.     W naszej szkole w związku z realizacją Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa starsi uczniowie będą czytać maluchom przez cały rok w okolicach 29 dnia każdego miesiąca. Zachęcamy również Rodziców do głośnego czytania wszystkim dzieciom.

 • 15.09.2017

  Dzień Kropki obchodzony jest już od wielu lat na całym świecie. W tym roku, do święta kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności, przyłączyli się również uczniowie edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły. Lekcje rozpoczęliśmy od obejrzenia filmiku o małej Vashti, która dzięki wspaniałej  nauczycielce uwierzyła w swoje siły. Ponieważ w naszej szkole nie brakuje utalentowanych dzieci, ten dzień był wyjątkowo twórczy. Uczniowie prezentowali swoje zdolności na forum klasy. Wykonaliśmy wspólnie kropkowane obrazy, inspirowane malarstwem Aborygenów. Czytaliśmy wiadomości zakodowane systemem Braille’a, programowaliśmy robota Bee-bot, aby trafiał na kropki w danym kolorze i przeprowadziliśmy wiele konkurencji sprawnościościowych z udziałem kropek.  Za wykonanie każdego zadania uczniowie dostawali nagrody w postaci kropek.  Bez wątpienia za rok czeka nas kolejne święto talentu z kropką w tle.

 • Od grudnia 2016 do kwietnia 2017 r. grupa uczniów w składzie: Kamil Araszkiewicz, Aleksandra Dreher, Julia Kmieć, Martyna Kowalska, Daniel Kowalski, Julia Kropp, Konstancja Lusina, Paweł Minkwitz, Patryk Molik, Aleksandra Pawłowska, Eliza Piechocka, Julia Piechocka, Miranda Oknieńska, Karina Sroka i Klaudia Wróż, uczestniczyła w realizacji ogólnopolskiego programu "Szkoła Dziedzictwa. Wielokulturowość", pod patronatem Muzeum Brama Poznania oraz Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

  Uczniowie pod opieką Moniki Pestki - Lehmann stworzyli swój własny projekt pt: "Międzychód - miasto trzech kultur i religii", który otrzymał wyróżnienie w rywalizacji konkursowej. Uczestnicy wezmą udział w uroczystej gali podsumowującej program oraz w zajęciach w Interaktywnym Centrum Ostrowa Tumskiego.

  Szczegóły: kliknij link poniżej

  http://portal.bramapoznania.pl/projekt/?id=252

             

       

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • 28.04.2017

   

  Dziś w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający święta majowe: 2 maja - Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program artystyczny przygotowali uczniowie z klasy II B, pod kierunkiem pani Anny Badach. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały pieśni patriotyczne i tańczyły krakowiaka. Ostatnia piosenka "Kocham Cię Polsko" poderwała z miejsc puliczność, która przyłaczyła się do wspólnego śpiewu. Mali artryści zostali docenieni gromkimi brawami, ale największe znaczenie miał dla nich "żółwik" przybity z panem dyrektorem. 

  Głównym przesłaniem dzisiejszego apelu była nasza mała ojczyzna, czyli cała szkolna społeczność.

 • REKRUTACJA na rok szkolny 2017/2018

  Rekrutacja dzieci do klas pierwszych.

  Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łowyniu  informuje,

  że od 3 kwietnia 2017r. do 17 kwietnia 2017r. 

  odbędą się zapisy dzieci do szkoły podstawowej na rok szkolny 2017/2018.

   

  Wnioski o przyjecie dziecka są dostępne w sekretariacie szkoły i do pobrania poniżej.

  Wypełnione wnioski należy składać w sekretariacie szkoły do dnia 17 kwietnia 2017r.

  Wnioski do pobrania (edytowalne):

  1. Wniosek_o_przyjecie_dziecka_z_obwodu_szkoly.docx
  2. Wniosek_o_przyjecie_dziecka_spoza_obwodu_szkoly.doc
 • Rekrutacja 2017 / 2018 - ZARZĄDZENIE BURMISTRZA Międzychodu

 • Rekolekcje 2017

  REKOLEKCJE   13.03.2017 - 15.03.2017

  Harmonogram

   

  Poniedziałek 13.03.2017

  Klasy I-III

  8.00 – 9.00      -  nauka rekolekcyjna (ks. Zbigniew Wiśniewski)

  9.00 – 9.30      -  śniadanie

  9.30 – 12.45    - wyjazd do Pniew (Siostry Urszulanki)

                               oprowadzenie przez Siostrę po sanktuarium, modlitwa przy sarkofagu 

                              Św. Urszuli Ledóchowskiej            

  13.00                - rozwozy

  Klasy IV-VI

  8.00 – 9.00      - zajęcia w klasach z wychowawcami (życiorys św. Urszuli Ledóchowskiej,

                               wykonanie prac plastycznych –komiks, książka –podział na grupy 4 osobowe)

  9.00 – 9.30      - śniadanie

  9.30 – 10.30    - nauka rekolekcyjna (ks. Zbigniew Wiśniewski)

  10.30 – 12.45  - zajęcia w klasach (kontynuacja zadania z 1 lekcji )

  12.45 – 13.00  - sprzątanie klas

  13.00                - rozwozy 

  UWAGA : uczniowie przynoszą:

  kl. IV-VI –kredki, ołówki, nożyczki, papier kolorowy, bibułę, krepę, ozdoby, cekiny, itp.

   

  Klasy I-III G          

  8.00 – 9.30      -  zajęcia w klasach (Św. Albert Chmielowski –klasy otrzymują życiorys, podział klasy na 3 grupy;

  • I gr. –tworzy plan wydarzeń, 
  •  II gr. –wykonuje plakat,
  • III gr. –wykonuje plakat ilustrują działalność św. Alberta –dowolną techniką)                     

  9.30 – 10.00    - śniadanie

  10.00 – 10.30  - praca w klasach

  10.30 – 11.30  - nauka rekolekcyjna (ks. Zbigniew Wiśniewski)

  11.30 – 12.45  - zajęcia w klasach

  12.45 – 13.00  - sprzątanie klas

  13.00                - rozwozy     

  Wtorek 14.03.2017

  Klasy I-III

  8.00 – 9.00      -  zajęcia w klasach (makieta drogi krzyżowej, ostatnia wieczerza)

  9.00 – 9.30      -  śniadanie

  9.30 – 10.30    - nauka rekolekcyjna (ks. Zbigniew Wiśniewski)

  9.30 – 12.45    - zajęcia w klasach

  12.45 – 13.00  - sprzątanie klas

  13.00                - rozwozy

   UWAGA : uczniowie przynoszą:

  kl. I-III –nożyczki, klej, pudełka po zapałkach, patyczki, wykałaczki, plastelinę, farby, po 3 podkładki do makiety na każdą klasę, bloki rysunkowe, kredki;

  Klasy IV-VI

  8.00 – 9.00      - nauka rekolekcyjna (ks. Zbigniew Wiśniewski)

  9.00 – 9.30      - śniadanie

  9.30 – 12.45    - wyjazd do Pniew (Siostry Urszulanki):oprowadzenie przez Siostrę po sanktuarium, modlitwa przy sarkofagu 

                              Św. Urszuli Ledóchowskiej            

  13.00                - rozwozy 

  Klasy I-III G         

  8.00 – 9.00      -  zajęcia w klasach (Św. Jan Paweł II –film, wykonanie łańcucha –Od chrztu jesteśmy wspólnota kościoła)

  9.00 – 9.30      - śniadanie

  9.30 – 10.30    - praca w klasach

  10.30 – 11.30  - nauka rekolekcyjna (ks. Zbigniew Wiśniewski)

  11.30 – 12.45  - zajęcia w klasach –dokończanie prac

  12.45 – 13.00  - sprzątanie klas

  13.00                - rozwozy         

  UWAGA : uczniowie przynoszą:

  kl. I-III G –kredki, ołówki, nożyczki, papier kolorowy, bibułę, krepę, markery, kolorowe gazety

  Środa 15.03.2017

  Klasy I-III

  8.00 – 9.00      -  zajęcia w klasach tworzenie łańcucha "Od chrztu jesteśmy wspólnotą kościoła)

  9.00 – 9.30      -  śniadanie

  9.45 – 10.45    - Msza Święta

  10.45 – 12.45    - zajęcia w klasach (kończenie prac lub film „Tajemnice biblijne” )

  12.45 – 13.00  - sprzątanie klas

  13.00                - rozwozy

  Klasy IV-VI

  8.00 – 9.00      - spowiedź

  9.00 – 9.30      - śniadanie

  9.45 – 10.45    - Msza Święta

  10.45 – 12.45  - zajęcia w klasach (kończenie prac lub film „Niebo istnieje naprawdę”, "Ksiądz  Jan Bosko”

  12.45 – 13.00  - sprzątanie klas

  13.00                - rozwozy 

  Klasy I-III G         

  8.00 – 9.00      -  spowiedź

  9.00 – 9.30      - śniadanie

  9.45 – 10.45    - Msza Święta

  10.45 – 12.45  - zajęcia w klasach (kończenie prac lub film „Niebo istnieje naprawdę”, Ksiądz Jan Bosko”)

  12.45 – 13.00  - sprzątanie klas

  13.00                - rozwozy

 • Ferie 2017 w Zespole Szkół

  I TYDZIEŃ FERII

  LP.

  Nazwa imprezy

  Miejsce zajęć

  Termin

  Godziny

  Opiekun

  1.

  Robotyka – zajęcia z programowania

  świetlica szkolna

  30.01.2017  (poniedziałek)

  1000 - 1200

  p. Monika Pestka-Lehmann

  2.

  Wycieczka  - kino Przystań Pszczew

  wycieczka

  31.01.2017 (wtorek)

  wyjazd 1000

  p. Gabriela Olejnik-Mikrut

  3.

  Ferie z angielskim - dla przedszkolaków

  przedszkole

  31.01.2017 (wtorek)

  800 - 1000

  p. Arleta Kuczyńska

  4.

  Gry planszowe

  świetlica szkolna

  01.02.2017 (środa)

  1000 - 1200

  p. Małgorzata Siemieniak

  5.

  Warsztaty: „Skarpetkowe bałwanki”  (organizator CAK Międzychód)

  świetlica wiejska (DK)

  01.02.2017 (środa)

   od 1300

  p. Marcin Pawłowski

  6.

  Robotyka – zajęcia z programowania

  świetlica szkolna

  01.02.2017 (środa)

  1000 - 1200

  p. Tomasz Mieluch

  7.

  Wycieczka  - kino Przystań Pszczew

  wycieczka

  02.02.2017 (czwartek)

  wyjazd 930

  p. Ilona Krawczyk

  8.

  Wycieczka – Gorzów Wlkp.

  • CH Askana Kino Helios
  • Lodowisko Słowianka

  świetlica środowiskowa

  02.02.2017 (czwartek)

  wyjazd 800

  p. Marcin Pawłowski

  9.

  Turniej drużyn podwórkowych w unihokeja

  sala gimnastyczna DK

   w Łowyniu

  03.02.2017 (piątek)

  900 - 1200

  p. Marcin Szulc

  p. Marcin Pawłowski

   

  II TYDZIEŃ FERII

  LP.

  Nazwa imprezy

  Miejsce zajęć

  Termin

  Godziny

  Opiekun

  1.

  Turniej warcabowy

  świetlica środowiskowa

  06.02.2017 (poniedziałek)

  1000 - 1300

  p. Marcin Pawłowski

  2.

  Wycieczka do Międzyrzecza:

  - zwiedzanie jednostki wojskowej.

  - basen

  wycieczka

   

  06.02.2017 (poniedziałek)

  wyjazd 900

  Ks. Ireneusz Majewicz

  3.

  Warsztaty teatralne

  sala 28

  06.02.2017 (poniedziałek)

  1000 - 1200

  p. Katarzyna Rudnicka

  4.

  Ferie z KANGUREM – matematyczne łamigłówki

  sala 34

  07.02.2017 (wtorek)

  1000 - 1200

  p. Beata Kupczyk

  5.

  Wycieczka do Tarnowa Podgórnego:

  - lodowisko

  - basen - termy

  wycieczka

   

  08.02.2017 (środa)

  wyjazd 800

  p. Gabriela Olejnik – Mikrut

  p. Joanna Stec

  6.

  Ferie z angielskim - dla przedszkolaków

  przedszkole

  10.02.2017 (piątek)

  1200 - 1500

  p. Arleta Kuczyńska

  7.

  Wyjazd do Poznania:

  - mecz Lech Poznań - BrukBet Termalica Nieciecza

  wycieczka

  10.02.2017 (piątek)

  wyjazd 1730

  p. Marcin Szulc

   

   

  ZAPRASZAMY SERDECZNIE

   

 • PROFILAKTYKA GRYPY

  Chcesz dowiedzieć się więcej, kliknij na obrazek

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łowyniu
  ul. Szkolna 1
  64-426 Łowyń
 • 0957481982

Galeria zdjęć