Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  01.02.2016 Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Zabawa "Karnawał 2016"

  Organizator: Rada Rodziców Zespołu Szkół w Łowyniu

  Termin: 29. 01.2016r

  Miejsce: ZAJAZD "OSTĘP" w Gorzyniu

  Cena biletu: 180 zł / para

  Serdecznie Zapraszamy

  Rezerwacja w sekretariacie szkoły lub pod nr. tel:

  957481982

   

 • Niby zwykły śnieg, a tyyyyyle radości!

 • 22.12.2015

  Ostatni dzień w szkole w 2015 roku upłynął na wspólnym kolędowaniu, łamaniu się opłatkiem i składaniu życzeń. Wszystkie oddziały przygotowały klasowe wigilie w przystrojonych świątecznie salach. Uczniowie otrzymali podarunki od przesympatycznego Gwiazdora.

 • Jesteśmy tacy dumni z naszych uczniów! Wystarczyły tylko dwa tygodnie na zapełnienie po brzegi 24 kartonów!!! A w nich: mleko, cukier, mąka, makaron, mydła, szampony, proszki... i wiele, wiele więcej. Najpierw zbiórka, potem pakowanie i ozdabianie, a na koniec załadunek. Pracy było sporo, ale ile w tym radości. Radości z niesienia pomocy potrzebującym. Nasi uczniowie szczodrze otworzyli swe szlachetna serca. Magia "paczki" działa!

 • Oj pechowy to był dzień. Mikołaj telefonicznie poinformował uczniów zebranych na apelu, że jego sanie są uszkodzone i nie wiadomo czy dotrze z prezentami. Jednak dzielne renifery stanęły na wysokości zadania i przyciągnęły Mikołaja na...fotelu!!! 

 • 20 listopada jesienny Międzychód rozjaśnił kolorowy korowód. A wszystko zaczęło się w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łowyniu, gdzie tego dnia obchodzono Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Już od samego rana na szkolnych korytarzach rozbrzmiewała wesoła muzyka, a do rąk uczniów i wszystkich pracowników szkoły docierały „życzliwe donosy”. Każdy mógł w nich podziękować za wsparcie i pomoc lub zwyczajnie życzyć miłego dnia wybranej osobie. Kolejnym punktem obchodów był wyjazd do Międzychodu. Już od wielu dni trwały gorączkowe przygotowania, by wszystko wypadło dobrze. Uczniowie klas: 2b i 3 oraz grupa gimnazjalistów, samodzielnie wykonywali uśmiechnięte buźki, które wręczali przechodniom. Także jabłka i kwiaty trafiły do roześmianych międzychodzian. Bo wystarczyła tylko mała iskierka, jak drobny upominek czy zwykłe słowa pozdrowień, by w kierunku dzieci popłynęły życzenia i życzliwe „piątki”. I jak było do przewidzenia, wśród nas jest mnóstwo życzliwych osób. W Urzędzie Gminy nie trzeba było nikogo namawiać, by dołączył do wspólnej zabawy. Równie gorące powitanie zgotowano uczniom z Łowynia w Przedszkolu im. Kubusia Puchatka czy w międzychodzkich szkołach.

  Ogromne słowa uznania i podziękowania wszystkim uczniom, którzy poświęcili na przygotowania swój wolny czas i z taką radością obdarowywały życzliwością wszystkie napotkane osoby. Jesteście wspaniali!

 • Zjeżdżalnie, bicze wodne, rwąca rzeka, jacuzzi... a do tego dobre humory. To dopiero była zabawa!

 • Doskonałą okazję do poznania historii podhalan stworzyły przedstawicielki Związku Podhalan, podczas swojej wizyty w naszej szkole. Zorganizowały również wystawę różnych przedmiotów, od dzwonków pasterskich po strój góralski.

 • Jak co roku, również i dziś dziewczęta nie zapomniały o swoich kolegach. Oprócz życzeń i drobnych prezentów, odbyły się też przeróżne zabawy w klasach, m.in. wykonanie makijażu, ułożenie fryzury, przebranie się w damską odzież czy wymyślenie jak najwięcej dziewczęcych imion.  Oj było przy tym dużo śmiechu i radości!

 • Centrum Kultury "Zamek" w Poznaniu gościło uczniów klas 2a, 2b i 3, na koncercie w ramach projektu "Nie boję się muzyki". 

 • Pierwszoklasiści zaprezentowali się przed uczniami szkoły, nauczycielami oraz rodzicami w przepięknym przedstawieniu, do którego przygotowywali się już od dłuższego czasu. Pomimo towarzyszącego im zapewne stresu, z uśmiechami na twarzach śpiewali piosenki oraz deklamowali wierszyki. Publiczność nagrodziła ich występ gromkimi brawami.

 • Piknik nad wodą, ruch na świeżym powietrzu, zabawy z chustą Klanza, szukanie grzybów w lesie... i wiele innych atrakcji przygotowały panie nauczania wczesnoszkolnego dla swoich pociech. A wszystko to w ramach Święta Pieczonego Ziemniaka, który to dzieci spędziły na łowyńskiej plaży, zajadając smakołyki na kocykach rozłożonych na trawie.

 • W ramach " Międzynarodowego Dnia Języka Obcego" uczniowie dekorowali swoje klasy symbolami kojarzącymi się z wylosowanym państwem. Wśród przygotowanych dekoracji znalazły się m.in. Brama Brandemburska, Big Ben, czerwony autobus, budka telefoniczna, puszka Red Bull, a w oknach zawisły flagi poszczególnych państw. Na koniec komisja wyłoniła zwycięzcę, czyli klasy: 6 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum, w których to uczniowie byli zwolnieni z pytania i kartkówek w tym dniu.

 • Aleksandra Lubik i Alicja Michałek, uczennice II klasy gimnazjum, pod opieką pani Moniki Pestki-Lehmann, wzięły udział w II Ogólnopolskim Konkursie "Losy polaków na Syberii. Niepokonani o cudzie ocalenia". Na konkurs zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, przy współpracy Polskiej Akademii Umiejętności i kilku innych instytucji, nadesłano prawie 200 prac. Nasze gimnazjalistki nakręciły film o Klemensie Napierale - powstańcu wielkopolskim, uczestniku wojny polsko - bolszewickiej, II wojny śiatowej, więźniu sowieckich łagrów i żołnierzy armi gen. Andersa. Praca zajęła I miejsce, a dziewczeta uzyskały tytuł laureatek. Uczennice zaprezentowały swoją pracę podczas gali finałowej, która odbyła się w XIX-wiecznym gmachu Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie, co było dodatkowym wyróżnieniem dla najlepszych prac konkursowych. Poza nagrodami rzeczowymi, laureaci zwiedzali komnaty królewskie na Wawelu.

 • Dmuchane zamki, malowanie twarzy, duże bańki, balonowe zoo, taniec ze wstążką, konkurencje sportowe, występy dzieci, pyszne placki, bigos, pajdy ze smalcem, ogórki małosolne, lemoniada, pokaz strażacki, strzelnica, przejażdżki motorem, bryczką, trampoliny, akcja "rzecz za rzecz",  loteria fantowa... oj sporo było tych atrakcji, a uśmiechy dzieci świadczyły o tym, że festyn się udał.

 • Jest już mapa z akcji "Tydzień dobrych uczynków", na której pojawiły się serduszka. Łowyń też ma swoje i to równie wielkie, jak co niektóre duże miasta. To zasługa głównie uczniów naszej szkoły, którzy tak ochoczo czynili dobro. 

 • Sporo atrakcji czekało na uczniów w tym szczególnym dniu. Na początek zostali powitali przez nauczycieli, którzy mieli wymalowane piegi na nosie i kokardki we włosach. Następnie pani Joanna Stec zaprosiła wszystkich na boisko, gdzie odbyła się przerwa taneczna. Młodzież z najstarszej klasy gimnazjalnej popisowo odtańczyła belgijkę zarażając entuzjazmem pozostałych, którzy ochoczo przyłączyli się do tańczących. Panie Małgorzata Marchewka i Joanna Przybylska przygotowały quiz "zgadnij kto to?" Na korytarzu zawisły zdjęcia wszystkich nauczycieli z okresu dzieciństwa. Zadaniem uczniów było odgadnąć, kogo przedstawia dana fotografia. Zwyciężyły klasy: III gimnazjum i VI szkoły podstawowej. Krótki apel był podsumowaniem konkursu; wszyscy otrzymali drobne słodkości.

 • Już od kilku tygodni w weekendy odbywają się biegi w ramach akcji "Uzależnia mnie tylko sport". Biegacze odwiedzają kolejne miejscowości, m.in. Mjejską Górkę, Wioskę i Śmigiel, aby zmierzyć się w tej dyscyplinie sportowej. Naszą gminę reprezentowali Patryk Molik z tatą i Miłosz Sitek z opiekunem panem Marcinem Szulcem. Podczas biegu w Międzychodzie, do tego grona dołączył Kuba Molik z wujkiem Tomaszem Molikiem. Był to ogromny sukces gospodarzy, gdyż duet Miłosza i pana Marcina zajął II miejsce. Z takich reprezentantów możemy być dumni. 

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łowyniu
  ul. Szkolna 1
  64-426 Łowyń
 • 0957481982

Galeria zdjęć