• Zawieszenie zajęć

          • SZANOWNI PAŃSTWO

            W związku z zaistniałą sytuacją społecznej kwarantanny podajemy informacje organizacyjne:

            1. 12-13 marca szkoła pełni funkcję opiekuńczą; nie będą odbywać się zajęcia dydaktyczne; dowozy o godzinie 13:00

            2. 16-27 marca szkoła i przedszkole będą zamknięte

            3. Terminy związane z rekrutacją do klas pierwszych nie zmieniają się - wnioski i zgłoszenia prosimy składać w Biurze Obsługi Interesanta w UMiG w Międzychodzie

            4. Prosimy śledzić informacje na bieżąco w ogłoszeniach dziennika elektronicznego Librus

            Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łowyniu

          • Program Insta.Ling w naszej szkole

          • Nasza szkoła kontynuuje udział w kolejnej już edycji Programu Insta.Ling dla Szkół. Program ten wspiera uczniów w nauce nowych słówek z języka angielskiego i ich utrwalania, zachęca do większej aktywności, wzbogaca słownictwo, czyni język bardziej komunikatywnym. Nauka odbywa się w ciekawej formie indywidualnie dobierając poziom trudności do aktualnych umiejętności ucznia, dzięki czemu czeń nie jest ani przytłoczony nadmiarem nowgo materiału, ani nie traci czasu na powtórki słówek, które już opanował i bardzo dobrze zna. Więcej informacji znajdziemy na stronie: https://instaling.pl/ Program został wdrożony i jest prowadzony przez nauczycielki języka angielskiego, panią Arletę Kuczyńską i panią Ilonę Krawczyk. 

          • Odkrywamy tajemnice przyrody

          • 28 maja uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnych udali się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Pszczewie. Poczas niezwykle interesującego wykładu i fantastycznych warsztatów z użyciem mikroskopów uczniowie zdobyli nową wiedzę przyrodniczą. Trzeba jednak przyznać, że dzieci z naszej szkoły umiały już naprawdę dużo, co potwierdziły wyniki konkursu z kołem fortuny. Mimo niesprzyjającej pogody, udało się nam też przygotowac przepyszne kiełbaski na ognisku i odwiedzić urokliwy pszczewski ryneczek. Bardzo dziękujemy pani Basi Semkło za miłe przyjęcie i wspaniałą lekcję. Z pewnością jeszcze tu wrócimy.

        • Warsztaty językowe w Londynie
          • Warsztaty językowe w Londynie

          • Tydzień, który zawsze pozostanie w naszej pamięci.
            Uczniowie naszej szkoły wspólnie z grupą rówieśników z Międzychodu i Kamionny wybrali się na kilkudniowe warsztaty językowe do Londynu. Organizacją całego przedsięwzięcia zajęła się Pani Zofia Charłampowicz - Jabłońska z Hello English Culture Centre (pozdrawiamy!!! https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/1f642.png).  Wycieczka połączona była z warsztatami językowymi, podczas których uczniowie, zanim wyruszali na zwiedzanie, zapoznawali się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi danego miejsca, rozwiązywali zadania, quizy. Najbardziej aktywni byli nagradzani punktami, które ostatecznie przełożyły się na nagrody. W wielu miejscach oprowadzał nas brytyjski przewodnik, natomiast często też Pani Zosia była naszym przewodnikiem  opowiadając wiele ciekawostek o zwiedzanej przez nas atrakcji turystycznej. Nasi uczniowie nie tylko zwiedzili najważniejsze miejsca kulturowe tej wielkiej metropolii ale również doświadczyli podróżowania środkami transportu miejskiego oraz, co najważniejsze, mieszkając u brytyjskich rodzin stawili czoła największemu z wyzwań, przełamując barierę językową https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/1f642.png:-) 
            Podsumowując, wyjazd okazał się naprawdę bardzo ciekawy i kształcący, a nasi uczniowie, wszyscy bez wyjątku! https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t57/1/16/1f609.png;-), pokazali się naprawdę z jak najlepszej strony w każdym z miejsc, które odwiedzili https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/1f642.png:-) 
            Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko przygotowywać się do kolejnego wyjazdu, w przyszłym roku! https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t57/1/16/1f609.png;-)

            DZIEŃ PIERWSZY I DRUGI (08.03. - 09.03.)
            1. Przejazd przez Europę, przeprawa promowa, warsztaty językowe, filmy, quizy.

            2. StJames's Park i Buckingham Palace.
            3. Piccadilly Circus, China Town, Trafalgar Square.
            4. National Gallery.
            5. Shrek's Adventure
            6. London Eye

            DZIEŃ TRZECI (10.03)
            1. British Museun
            2. Primark (Guesswhat? Shopping
            😊)
            3. Madame Tussaud
            DZIEŃ  PIĄTY (12.03)
            1. Albert Memorial, Albert Hall
            2. Natural HistoryMuseum, Science Museum
            3. Harry Potter
            DZIEŃ SZÓSTY I SIÓDMY (13 - 14.03)
            1. Westminster Abbey
            2. MaritimeMuseum, RoyalObservatory Greenwich
            3. Woolwichcentre (ostatnie zakupy)
            4. Przejazd przez Europę, przeprawa promowa, film, zakończenie warsztatów, rozdanie nagród i dyplomów)

        • Wypatrując wiosny
          • Wypatrując wiosny

          • Co prawda zima nie dała nam się za bardzo we znaki, a nawet brakowało śniegu, to już wszyscy z utęsknieniem wypatrujemy wiosny. By mieć pewność, że zawita również w nasze progi, najmłodsi uczniowie postanowili wypełnić coroczną tradycję. Wykonali wspaniałe marzanny, wiosenne gaiki i z okrzykami - "żegnaj zimo, witaj wiosno" wyruszyli na ulice Łowynia. Dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu możemy mieć pewność, że czeka nas wspaniała wiosna.

        • Kocie igraszki
          • Kocie igraszki

          • Szczególnie w edukacji wczesnoszkolnej wiemy, jak ważna jest nauka przez zabawę. W związku z tym staramy się wykorzystać każdą, nawet najbardziej niezwykłą, okazję, żeby urozmaicić codzienną naukę. A taka nadarzyła się 17 lutego w Dniu Kota. Tego dnia nasi uczniowie nie tylko zamienili się w urocze kociaki. Czakało na nich również szereg zadań i wiadomości związanych z tymi zwierzęcymi indywidualistami. Dzieci wykonały kocie maski, odkodowywały Mruczka, a także stworzyły własnego "dachowca" i miały zadanie go opisać. 

        • Zabawa karnawałowa
          • Zabawa karnawałowa

          • Czas karnawału to tradycyjnie okazja, by zorganizować wspaniałą zabawę dla uczniów klas najmłodszych. W tym roku bawiliśmy się jeszcze przed feriami. Na sali w domu kultury pojawiła się feria barw niezwykłych strojów, a dobry humor nie opuszczał nikogo do ostatnich dźwięków energetycznej muzyki. 

        • W walce z nałogiem
          • W walce z nałogiem

          • 15 listopada 2018 roku najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół w Łowyniu wzięli czynny udział w akcji z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Chociaż wydawać by się mogło, że są jeszcze za młodzi, by uczestniczyć w tego typu przedsięwzięciach, to właśnie dzieci są najczęściej biernymi palaczami. Uczniowie przygotowali wspaniałe rekwizyty i plakaty mówiące o tym, jak szkodliwe jest palenie. Ułożyły też hasła namawiające dorosłych do rzucenia nałogu, które z wielkim zaangażowaniem wykrzykiwały na ulicach Łowynia. Miejmy nadzieję, że ich głos zostanie usłyszany. 

          • List Ministra Edukacji Narodowej w sprawie rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i szkół ponadgimnazjalnych

          • List_Minister_Edukacji_Narodowej_do_rodzicow_i_opiekunow_uczniow_2018.05.18_w_wersji_pdf.pdf

            Warszawa, 18 maja 2018 r.

             

            Szanowni Rodzice i Opiekunowie Uczniów klas VII szkoły podstawowej
            oraz klas II gimnazjum,

             

            wdrażanie kolejnych etapów reformy edukacji wiąże się z naturalnymi i zrozumiałymi pytaniami oraz wątpliwościami. Jedną z takich kwestii jest organizacja naboru na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych. Wówczas o przyjęcie będą ubiegali się pierwsi absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej oraz ostatniej klasy gimnazjum.

             

            Pragnę przypomnieć, że postępowania rekrutacyjne dla tych dwóch grup uczniów zostaną przeprowadzone oddzielnie, według odrębnych kryteriów rekrutacyjnych. Jednocześnie podkreślam, że absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów nie będą rywalizowali ze sobą o te same miejsca. Będą oni ubiegać się o przyjęcie do innych typów szkół.

             

            Uczniowie kończący VIII klasę szkoły podstawowej mogą zostać przyjęci do 4-letniego liceum ogólnokształcącego, 5-letniego technikum lub
            3-letniej branżowej szkoły I stopnia. Z kolei absolwenci ostatniej klasy gimnazjum mogą ubiegać się o miejsce w 3-letnim liceum ogólnokształcącym, 4-letnim technikum lub w 3-letniej branżowej szkole I stopnia. Pragnę podkreślić, że obie te grupy będą realizowały odrębne programy nauczania.

             

            Szkoły i samorządy przygotowują się do przyjęcia od 1 września 2019 r. większej liczby kandydatów. Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, zwiększenie liczby klas I nie spowoduje istotnych problemów związanych z zapewnieniem odpowiedniej liczby
            sal lekcyjnych.

            Przypomnę również, że postępowanie rekrutacyjne będzie obejmowało m.in. następujące kryteria:

            • wyniki egzaminu ósmoklasisty albo egzaminu gimnazjalnego,
            • oceny (na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej albo gimnazjum) z języka polskiego i z trzech obowiązkowych zajęć edukacyjnych ustalonych przez dyrektora szkoły przeprowadzającego rekrutację,
            • świadectwo ukończenia szkoły podstawowej albo gimnazjum
              z wyróżnieniem,
            • szczególne osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej albo gimnazjum.

             

            W przypadku dodatkowych wątpliwości do Państwa dyspozycji pozostają dyrektorzy szkół i kuratorzy oświaty. Od 1 września br. we wszystkich kuratoriach zostaną utworzone punkty informacyjno-konsultacyjne, w których rodzice uczniów obecnych klas VII szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum uzyskają informacje dotyczące postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2019/2020. Ponadto od początku września 2018 r. pytania związane z naborem będzie można kierować na adres mailowy: rekrutacja@men.gov.pl.

             

            Ustalenie sieci publicznych szkół ponadpodstawowych pozostaje
            po stronie samorządów. Odbywa się ono po uzyskaniu pozytywnej opinii kuratora oświaty. Ministerstwo Edukacji Narodowej deklaruje pełne wsparcie
            i gotowość współpracy z samorządami.

             

            Zapewniam, że szkoły będą przygotowane na przyjęcie uczniów w roku szkolnym 2019/2020. Mam nadzieję, że ich oferta edukacyjna spełni oczekiwania zarówno absolwentów szkół podstawowych, jak i gimnazjów.

             

            Z wyrazami szacunku

             

            Anna Zalewska

            Minister Edukacji Narodowej

        • Jak zrozumieć psa?
          • Jak zrozumieć psa?

          • 13 kwietnia najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedzili bardzo mili goście - pani Ania Leśniak ze Szkoły Komunikacji Ludzi i Psów "Biały Pies" oraz jej uroczy pomocnik - Lobo. Każdy opiekun, jakiegokolwiek zwierzęcia, powinien wiedzieć, w jaki sposób się nim opiekować. W tym zakresie uczniowie wykazali się naprawdę dużą wiedzą. Niezwykle cenne były rady dotyczące zrozumienia "mowy" naszych zwierząt oraz właściwych reakcji w przypadku ataku psa. Dzięki nim z łatwością możemy uniknąć zachować, które nie są przyjemne dla naszych czworonogów a w razie niebezpieczeństwa chronić własne zdrowie. Na koniec Lobo zaprezentował kilka sztuczek i fantyastycznie pozował do pamiątkowego zdjęcia. 

        • Finał XIII Konkursu Nauki Jana Pawła II skierowane do Młodych
          • Finał XIII Konkursu Nauki Jana Pawła II skierowane do Młodych

          • 13 kwietnia odbył się  finał  XIII Konkursu Nauki Jana Pawła II skierowane do Młodych.

            W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ptaszkowie,  Szkoły Podstawowej nr 1 Szkoły w Międzychodzie, Podstawowej nr 2  w Międzychodzie oraz Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łowyniu.

             

            Nasz patron, św. Jan Paweł II, w swojej encyklice Laborem exercens tak mówił o wartości pracy człowieka:

            „Z pracy swojej ma człowiek pożywać chleb codzienny i poprzez pracę ma się przyczyniać do ciągłego rozwoju nauki i techniki, a zwłaszcza do nieustannego podnoszenia poziomu kulturalnego i moralnego społeczeństwa, w którym żyje jako członek braterskiej wspólnoty(...)”

            „(...) o ile prawdą jest, że człowiek jest przeznaczony i powołany do pracy, to jednak nade wszystko praca jest dla człowieka, a nie człowiek dla pracy.(...) Ostatecznie bowiem celem pracy: jakiejkolwiek pracy spełnianej przez człowieka - choćby była to praca najbardziej służebna, monotonna, w skali potocznego wartościowania wręcz upośledzająca – pozostaje zawsze sam człowiek.”

            Te słowa stały się inspiracją do wyboru myśli przewodniej tegorocznego konkursu, którą stanowią słowa naszego patrona: „praca jest dla człowieka, a nie człowiek dla pracy”.

             

            Zadaniem uczestników było:

            1. napisanie-rozprawki na temat: „Praca jest dla człowieka, a nie człowiek dla pracy"- odpowiedź uzasadnij przykładami z życia codziennego, literatury i filmu.
            2. napisanie wywiadu z Janem Pawłem II na temat wartości pracy w życiu człowieka, zawierającego cytaty z pism Św. Jana Pawła II
            3. przygotowanie prezentacji multimedialnej ukazującej ogrom pracy wykonanej przez

            Jana Pawła II – slajdy z pielgrzymek, z podpisami zawierającymi główne przesłanie wizyty

             Komisja konkursowa, kierując się w ocenie prac pisemnych następującymi kryteriami:

            • zgodność z tematem,
            • poprawna forma rozprawki lub wywiadu,
            • celność argumentów
            • logika wypowiedzi,
            • poprawność językowa, wyróżniła 6 prac:
            • W kategorii praca pisemna – rozprawka:
              • III miejsce – Zuzanna Lusina – kl. II gimnazjum SP w Ptaszkowie
              • II miejsce – Martyna Kandulska – kl. II gimnazjum SP w Ptaszkowie
              • I miejsce – Gabriela Wieczorek – kl. III gimnazjum SP nr 1 Międzychód 
            • W kategorii praca pisemna – wywiad:
              • III miejsce – Kamila Środecka – kl. III gimnazjum SP nr 1 Międzychód
              • II miejsce – Julia Rychlik – kl. II gimnazjum ZS w Łowyniu
              • I miejsce – Zuzanna Lusina – kl. II gimnazjum SP w Ptaszkowie
            • W kategorii prezentacja multimedialna zasłużyły na wyróżnienie ze względu na ciekawy dobór wypowiedzi Jana Pawła II oraz interesującą formę, która przyciąga uwagę oglądającego następujące prace
            • II miejsce – Jacek Stasik i Paweł Patela – kl. III gimnazjum SP nr 2 Międzychód
            • I miejsce – Urszula Frąckowiak i Joanna Kurczewska – kl. III gimnazjum SP w Ptaszkowie
              oraz Wojciech Basiński – kl. III gimnazjum SP nr 1 Międzychód

            Serdecznie wszystkim gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji naszego konkursu.

             

             

             

             

             

        • Światowy Dzień Zdrowia
          • Światowy Dzień Zdrowia

          • 6  kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole ŚWIATOWY  DZIEŃ  ZDROWIA.                                  

            Z tej okazji uczniowie klasy 4a przygotowali zabawną inscenizację pt. „W zdrowym ciele zdrowy duch.”  Celem  przedstawienia było rozbudzenie u dzieci zainteresowania własnym zdrowiem, kształtowanie nawyku uprawiania sportu oraz rozumienie znaczenia ruchu w naszym życiu. Największym zainteresowaniem cieszyła się degustacja zdrowych koktajli owocowych oraz ciasta marchewkowego. Uczniowie klasy 7b bardzo zaangażowali się w przygotowanie tych pyszności. Nie zabrakło również plakatów promujących zdrowy styl życia. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i realizację tego przedsięwzięcia.

        • Lista dzieci zakwalifikowanych  na rok szkolny 2018/2019 do przedszkola
          • Lista dzieci zakwalifikowanych na rok szkolny 2018/2019 do przedszkola

          • Załącznik Nr 1 – lista zakwalifikowanych dzieci na rok szkolny 2018/2019 do przedszkola                                                                                 

            1. Furmanek Kajetan            
            2. Kasperczak Adam            
            3. Kowalska Zofia                
            4. Mitręga Michalina            
            5. Ratajczak Marcelina   
            6. Solarska Klaudia       
            7.  
            8. Pozostały 23 miejsca wolne w Przedszkolu w Zespole Szkół w Łowyniu      
        • Występ Gwiazdeczek
          • Występ Gwiazdeczek

          • "Gwiazdeczki" 24.03.2018 r. wzięły udział w 9 Polsko-Niemieckim Festiwalu Tańca w Żarach. Konkurencja była naprawdę duża. W ich kategorii walczyło aż 7 grup tanecznych. Były to zespoły na wysokim poziomie. Dziewczęta wiedząc o tym, nie zniechęciły się. Z pięknym uśmiechem, z gracją i radością wykonały swój taniec pod tytułem "Locomotion". Wywalczyły...Uwaga, uwaga!!! III miejsce. To ogromny sukces. Wielkie gratulacje dla dziewczynek! Dziękuję mamuśkom za wsparcie, pomoc i ciepłe słowo. Wielkie podziękowania dla p. Ani Badach, która została naszym kierownikiem wycieczki i mocno nam kibicowała.                                 Joanna Stec